LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50054 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50054-36 / LI-50054-54
- Cast & Spun Aluminium Lighting Fixture
- Polycarbonate / Acrylic Diffuser
- Silicon Rubber Gasket for Weather Protection
- Corrosion and UV Ray Resistant Coating
- High-Grade Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 36W LED / 54W LED |
| Width | Ø380 mm |
| Height | 970 mm |
| Fixture Material | Cast & Spun Aluminium |
| Diffuser Material | Polycarbonate / Acrylic |
| Sealing | Silicon Rubber Gasket |
| Hardware | Stainless Steel Screw |
| Finish | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, customized architectural finishes, and pricing, please send an enquiry.
More Products