LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50051 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50051-40 / LI-50051-54 / LI-50051-75
- Cast & Spun Aluminium Lighting Fixture
- Polycarbonate / Acrylic Diffuser
- Silicon Rubber Gasket for Superior Sealing
- Corrosion and UV Ray Resistant Coating
- High-Grade Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 40W LED / 54W LED / 75W LED |
| Width | 450 mm |
| Height | 1150 mm |
| Fixture Material | Cast & Spun Aluminium |
| Diffuser Material | Polycarbonate / Acrylic |
| Sealing | Silicon Rubber Gasket |
| Hardware | Stainless Steel Screw |
| Surface Finish | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, detailed architectural drawings, and pricing, please send an enquiry.
More Products