LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50016 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50016-20 / LI-50016-30 / LI-50016-40
- Cast Aluminium Base & Spun Aluminium Top
- Acrylic Diffuser
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 20W LED / 30W LED / 40W LED |
| Width | Ø335 mm |
| Height | 500 mm |
| Base Material | Cast Aluminium |
| Top Material | Spun Aluminium |
| Diffuser | Acrylic |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products