LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50048-30 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50048-30 (LIPTF-30)
- Cast Aluminium Lighting Fixture
- Polycarbonate Diffuser & Silicon Rubber Gasket
- Corrosion and U.V Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 30W LED |
| Width | 330 mm |
| Height | 650 mm |
| Fixture Material | Cast Aluminium |
| Diffuser Material | Polycarbonate |
| Sealing | Silicon Rubber Gasket |
| Hardware | Stainless Steel Screw |
| Finish | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, technical data sheets, and pricing, please send an enquiry.
More Products