LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50040-36 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50040-36 (LIPTF-36)
- High-Grade Aluminium Housing
- Polycarbonate / Glass Diffuser
- Corrosion and U.V Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 36W LED |
| Width | 390 mm |
| Height | 890 mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Diffuser Material | Polycarbonate / Glass |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
| Surface Finish | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products