LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50053 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50053-54 / LI-50053-75 / LI-50053-84 / LI-50053-110
- Cast & Spun Aluminium Lighting Fixture
- Polycarbonate/Acrylic Diffuser
- Silicon Rubber Gasket for Weatherproofing
- Corrosion and UV Ray Resistant Coating
- High-Quality Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 54W / 75W / 84W / 110W LED |
| Width | Ø675 mm |
| Height | 825 mm |
| Fixture Material | Cast & Spun Aluminium |
| Diffuser Material | Polycarbonate / Acrylic |
| Sealing | Silicon Rubber Gasket |
| Hardware | Stainless Steel Screw |
| Surface Finish | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, detailed technical specifications, and pricing, please send an enquiry.
More Products