LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50010 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50010-24 / LI-50010-36
- Cast & Spun Aluminium Lighting Fixture
- Mild Steel Bottom Structure
- Acrylic Diffuser & Silicon Rubber Gasket
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 24W LED / 36W LED |
| Width | Ø420 mm |
| Height | 900 mm |
| Fixture Material | Cast & Spun Aluminium |
| Bottom Structure | Mild Steel |
| Diffuser | Acrylic |
| Sealing | Silicon Rubber Gasket |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products