LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8096 Bollard Light
Item Code: LI-8096-9 / LI-8096-12 / LI-8096
- Mild Steel Lighting Fixture
- Polycarbonate Diffuser
- Corrosion & UV Rays Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 9W LED / 12W LED / 1X Retrofit CFL / LED |
| Width | 145X145 mm |
| Height | 245 / 600 mm |
| Material | Mild Steel |
| Diffuser | Polycarbonate |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
| Coating | Corrosion & UV Rays Resistant |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products