LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8089 Bollard Light
Item Code: LI-8089-6 / LI-8089-9 / LI-8089
- Aluminium Lighting Fixture
- Polycarbonate Diffusers
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 6W LED / 9W LED / 1xGLS / Retrofit CFL / LED |
| Width | Ø170 mm |
| Height | 780 mm |
| Material | Aluminium |
| Diffuser | Polycarbonate |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
| Coating | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products