LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8100 Bollard Light
Item Code: LI-8100-6 / LI-8100-9 / LI-8100
- Cast Aluminium Lighting Fixture
- Extruded Aluminium Pole
- Acrylic Diffuser
- Corrosion & UV Rays Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 6W LED / 9W LED / 1xGLS / Retrofit CFL / LED |
| Width | Ø205 mm |
| Height | 825 mm |
| Fixture Material | Cast Aluminium |
| Pole Material | Extruded Aluminium |
| Diffuser | Acrylic |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products