LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8091 Bollard Light
Item Code: LI-8091-10 / LI-8091
- Aluminium Lighting Fixture
- Toughened Glass
- Corrosion & UV Rays Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 10W LED / 1X Retrofit CFL / LED |
| Width | Ø295 mm |
| Height | 580 mm |
| Material | Aluminium |
| Diffuser | Toughened Glass |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
| Coating | Corrosion & UV Rays Resistant |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products