LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8088-10 Bollard Light
Item Code: LI-8088-10 (LIBLF-10)
- Cast & Extruded Aluminium Fixture
- Toughened Glass
- Silicon Rubber Gasket
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 10W LED |
| Width | 150x150 mm |
| Height | 300 mm |
| Material | Cast & Extruded Aluminium |
| Diffuser | Toughened Glass |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
| Sealing | Silicon Rubber Gasket |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products