LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8075 Bollard Light
Item Code: LI-8075-9 / LI-8075-12 / LI-8075
- 1. Aluminium Lighting Fixture
- 2. Acrylic Diffuser
- 3. Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- 4. Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 9W LED / 12W LED / 1xGLS / Retrofit CFL / LED |
| Width | Ø190 mm |
| Height | 700 mm |
| Material | Aluminium |
| Diffuser | Acrylic |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
| Coating | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products