LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8090 Bollard Light
Item Code: LI-8090-9 / LI-8090-12 / LI-8090
- Cast Aluminium Base & Top
- CRCA Sheet Stand
- Acrylic Diffuser
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 9W LED / 12W LED / 1xGLS / Retrofit CFL / LED |
| Width | 205 mm |
| Height | 690 mm |
| Base & Top | Cast Aluminium |
| Stand Material | CRCA Sheet |
| Diffuser | Acrylic |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products