LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-8039 Bollard Light
Item Code: LI-8039-9 / LI-8039-12 / LI-8039
- Cast Aluminium Lighting Fixture
- Mild Steel Pole
- Polycarbonate Diffuser & Aluminium Reflectors
- Corrosion & UV Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
div class="sec-head">
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 9W LED / 12W LED / 1xGLS / Retrofit CFL / LED |
| Width | Ø165 mm |
| Height | 765 mm |
| Fixture Material | Cast Aluminium |
| Pole Material | Mild Steel |
| Diffuser | Polycarbonate |
| Reflector | Aluminium |
| Hardware | Stainless Steel Screws |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products