LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-72005 Burial Light
Item Code: LI-72005-6 / LI-72005-9 / LI-72005-12
- Cast Aluminium Housing
- Stainless Steel Top Cover
- Toughened Glass & Rubber Gasket
- High Power LED with Lens for Uniform Distribution
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 6W LED / 9W LED / 12W LED |
| Width | Ø160 mm |
| Recess Depth | 90 mm |
| Cut Out | Ø135 mm |
| Housing | Cast Aluminium |
| Top Cover | Stainless Steel |
| Glass | Toughened Glass |
For bulk order quantity, dimensions and pricing, please send an enquiry.
More Products